.NET ile Mobil ve Gömülü Sistemler


Yazılım teknolojileri sürekli bir değişim ve gelişim halinde, bir zamanların vazgeçilmez olan masaüstü uygulamaları neredeyse demode oldu ve yerini çoktan web tabanlı uygulamalara bıraktı. Öte yandan yeni trend; mobilite. 3G, WIMAX gibi terimlerin havada uçuştuğu şu günlerde, her alanda farklı bir mobil uygulama ile karşılaşıyoruz. Evimize gelen kuryeden, sipariş vereceğimiz garsonlara kadar pek çok saha çalışanı mobil cihazlar ve uygulamalar kullanarak işlerini yapar hale geldiler. Gün geçmiyor ki, bir bankanın daha mobil şube veya cep bankacılığı projesi hayata geçmesin. Bu durum cihaz üzerinde çalışan mobil uygulamaların dışında web uygulamalarının da mobil versiyonlarının yazılmasını zorunda, kılıyor. Zira 3G gibi yeni teknolojiler sayesinde kullanıcılar artık hareket halindeyken de çevrimiçi olmak ve web’in imkanlarından faydalanmak istiyor. Öte yandan artık yaşamımızdaki cihazlar gitgide daha fazla akıllı olmaya başladı, akıllı cihaz olgusunun arka planında ise gömülü sistemler yer alıyor.

Aykut TAŞDELEN bu kitabıyla söz konusu teknolojiler üzerine yıllardır yapmış olduğu çalışmalardan, verdiği eğitimlerden elde ettiği deneyimini, özellikle hakkında Türkçe bir kaynak bulunmayan mobil ve gömülü sistemler alanında .NET teknlojileriyle uygulama geliştirmek isteyen yazılımcılara aktarıyor.

Konu Başlıkları :
Compact Framework
Micro Framework
Embedded Sistemler
Emülatörler
GSM ortamı simülasyonu
Mobil GUI uygulamaları
SQL Server CE
Uzak veritabanı erişimi
Senkronizasyon
RDA
XML Kullanımı
Soketler ve Haberleşme
Kızılötesi İletişim
POOM Outlook Entegrasyonu
Telephony Özellikleri
SMS Gönderimi
I/O işlemleri
Deployment
Ve diğerleri …

This entry was posted in .NET, Genel, Kitaplar and tagged , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Bookmark the permalink.

5 Responses to .NET ile Mobil ve Gömülü Sistemler

  1. Aykut Taşdelen says:

    http://www.mobilprogramlama.com'u tüm programcılara tavsiye ederim. Aykut Taşdelen

  2. Pingback: Mobilprogramlama

  3. javaadana says:

    Güzel yazı tebrikler.

  4. admin says:

    Aykut hocam herzaman bekleriz ..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *