Nexus S

Bir süre önce Google Nexus One’ın yeni versiyonunu çıkarmayacağını duyurmuştu .Ancak iphone 4’ün piyasayada ağırlığını yavaş yavaş hissettirdiği şu günlerde Google’le tarafından karşısına sağlam bir rakip
geldi NEXUS S .Nexus S Samsung tarafından üretilmiş.
Bilindiği gibi Google Android işletim sistemini piyasaya duyurduktan sonra bu sistemi kullanan ilk mobil akıllı telefonu olan Nexus One’ı duyurmuştu.Yeterli ilğiyi görmemesinden mi gerekli donanım desteğini bulamamasından mı bilinmez Google projeden vazgeçme noktasına gelmişti.
Ama şimdi işler değişti .Google’ın yeni akıllı telefonu Nexus S üstün donanım özellikleri ile aramızda.Android 2.3(Gingerbread) sürümünü taşıyan Nexus S, 800 x 480 çözünürlükte 4 inç Super AMOLED kapasitif dokunmatik ekrana sahip, Nexus S’in işlemcisi 1 GHz Cortex A8 ve tam olarak aşağıdaki tasarıma sahip.

Nexus S’in 5 megapiksel arka kamerasının yanında görüntülü görüşme için de 2. bir ön kamerası bulunuyor. Bu kamera 720 x 480 çözünürlüğünde video çekebiliyor. 3.5mm kulaklık girişi, 16GB dahili bellek ve 512 Mb RAM‘de Nexus S’in donanım özellikleri arasında.

Assisted GPS (A-GPS), microUSB 2.0, hız ölçer, ivme ölçer ve dijital pusulanın yanında NFC (yakın alan iletişimi – temassız iletişim) gibi yeni nesil bir teknolojiye de sahip Nexus S’in mobil internet bağlantısı HSUPA (5.76Mbps) ve HSDPA (7.2Mbps) hızlarını destekliyor.

Nexus-S

Nexus S için diğer kaynaklara ulaşmak isterseniz aşağıdaki adreslerden yararlanabilirsiniz .

http://google.com/nexus
http://www.youtube.com/googlenexus
http://twitter.com/#!/googlenexus
http://www.google.com/phone/#
http://googleblog.blogspot.com/2010/12/introducing-nexus-s-with-gingerbread.html

This entry was posted in Android, Genel, Google Nexus, Iphone and tagged , , , , , , , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *